Pon – Pt: 09:00 – 20:00
Sobota: 09:00 – 14:00

Doświadczenie zdobywałem głównie w warszawskich ośrodkach rehabilitacji stacjonarnej oraz prowadząc indywidualna praktykę od 2012 roku, pracując z pacjentami neurologicznymi i ortopedycznymi o często zaawansowanym poziomie dysfunkcji lub choroby.

Najważniejsze jest dla mnie holistyczne podejście do problemów Pacjentów, ponieważ wiem, że przyczyny dolegliwości bólowych często leżą poza układem mięśniowo-szkieletowym. Podczas pracy staram się łączyć warsztat fizjoterapeuty z wiedzą i praktyką osteopaty, co pozwala mi na osiąganie lepszych rezultatów zarówno u pacjentów niemowlęcych, jak i starszych. Moim nadrzędnym celem jest wpływanie na poprawę zdrowia ludzi i pomaganie w niwelowaniu dolegliwości, które często utrudniają codzienne funkcjonowanie.

W kręgu moich zainteresowań zawodowych znajduje się zarówno fizjoterapia dzieci, jak i dorosłych. W przypadku pacjentów dorosłych pracuję przede wszystkim z osobami, które zmagają się ze schorzeniami ortopedycznymi czy neurologicznymi oraz ze sportowcami. Jeśli zaś chodzi o młodszych pacjentów – przyjmuję zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci. Zaburzenia rozwojowe, wzmożone i obniżone napięcie, kolki, częste ulewanie, problemy okulistyczne czy problemy z zachowaniem (u dzieci starszych) – w tych obszarach mam największe doświadczenie.

Jako osteopata natomiast pracuję z bardzo różnymi pacjentami, którzy zmagają się nie tylko z problemami z narządami wewnętrznymi, ale też typowo psychosomatycznymi, nerwicami, zaburzeniami lękowymi – tutaj pomocna jest terapia czaszkowo-krzyżowa. Podczas pracy z pacjentem łączę metody osteopatyczne oraz techniki z zakresu terapii manualnej Cyriaxa.

Taki zestaw metod pozwala mi na pogłębioną i całościową analizę problemu pacjenta. Dzięki temu jestem w stanie dokładnie określić źródło schorzenia, z którym do mnie przybył i zaplanować proces terapeutyczny, który będzie maksymalnie skuteczny i pozwoli mu odzyskać zdrowie – w jak najkrótszym czasie i z trwałym efektem.

Dodatkowo zajmuję się także fizjoterapią stawów skroniowo-żuchwowych. W przypadkach problemów z tymi stawami pracuję zarówno technikami manualnymi, manipulacjami stawów skroniowo-żuchwowych, jak i pracą intraoralną. Połączenie technik umożliwia skuteczne niwelowanie dolegliwości ze strony tychże stawów.

Tomasz Wiącek – ZnanyLekarz.pl

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem trójki kochanych chłopaków, którzy sprawiają, że moje życie jest pełne radości i wzruszeń, zwłaszcza gdy obserwuję, jak szybko dorastają. Towarzyszę im cały czas, by sprawić, żeby wyrośli na silnych i dojrzałych mężczyzn.  Podróże z moją rodziną, zarówno te dalekie, jak i te bliskie pozwalają nam na chwilowe zwolnienie biegu i możliwość cieszenia się swoim towarzystwem.

Moją największą pasją jest brazylijskie jiu-jitsu oraz judo. Chwytane sporty walki towarzyszyły mi przez większość życia i ukształtowały mój hart ducha, myślenie zadaniowe i umiejętność harmonijnego współżycia z innymi. Często także wybieram się nad polskie morze, by łapać wiatr w żagiel. Kitesurfing pozwala mi szusować po falach i zresetować myśli, to wspaniałe złapanie oddechu od codzienności.

A w zaciszu domowym, gdy mam wolną chwilę, zagłębiam się w gry fantasy, szczególnie w świat Warhammera 40k oraz malowanie figurek z tej właśnie gry. Ponieważ jestem głową rodziny, nie uciekam również od bardziej prozaicznych zajęć, takich jak stolarka czy malowanie ścian, które bardzo lubię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *